G25A4 Engine Specs
Honda G-Series G25A4 Engine Specs
| Feature | Specification |
|---|---|
| Displacement | 2.5L I-5 |
| Bore and stroke | 85 mm x 86.4 mm |
| Power | 188 |
| Torque | 175 |
| Redline | 6800 |
| Compression | 10.0:1 |
| Valve train | 20V SOHC |
| Feature | Specification |
|---|---|
| Displacement | 2.5L I-5 |
| Bore and stroke | 85 mm x 86.4 mm |
| Power | 188 |
| Torque | 175 |
| Redline | 6800 |
| Compression | 10.0:1 |
| Valve train | 20V SOHC |